Archiwa kategorii: Aktualności

Tylko mnie poproś do tańca…

8 marca w osieckiej sali WDK odbył się wyjątkowy koncert piosenek Anny Jantar w wykonaniu Joanny Smajdor.

Kariera Anny Jantar, matki Natalii Kukulskiej, przerwana została tragiczną śmiercią w katastrofie lotniczej podczas powrotu z trasy koncertowej. 12 marca 1980 r. zagrała swój ostatni koncert w klubie w New Jersey. Pamiętam ją, jak pięknie prezentowała się na zdjęciach i w teledyskach oglądanych w telewizji, urody i popularności zazdrościły jej wtedy wszystkie dziewczęta. Pamiętam utwory z lat 1974–1979, śpiewane też po angielsku – tak samo piękne, ale z pewnością większość z nas wolała, gdy Anna śpiewała po polsku.

W Osieku wystąpiła Joanna Smajdor, jastrzębianka, która na swoim koncie ma mnóstwo sukcesów muzycznych. Joanna zachwyciła widownię osiecką aksamitnym głosem, strojem i melodyjnymi piosenkami Anny Jantar. Joanna Smajdor jest finalistką 34. Przeglądu Piosenki Autorskiej we Wrocławiu, z powodzeniem brała też udział w programach telewizyjnych „Mam talent” i „The voice of Poland”. Na osieckiej scenie usłyszeliśmy między innymi utwory: Przetańczyć całą noc, Byłeś mym pragnieniem, Wielka dama tańczy sama, Co zrobiliśmy z tą miłością, Tylko mnie poproś do tańca, Za każdy uśmiech twój. Pani Joannie podczas koncertu towarzyszył pianista Adam Snopek. Życzenia z okazji Dnia Kobiet na zakończenie koncertu złożył wszystkim paniom wójt Marek Jasiński. Już po raz kolejny odbył się bezpłatny koncert dla pań w tym szczególnym dniu. Pozytywne jest to, że coraz więcej osób korzysta z propozycji kulturalnych Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu.

Rozalia Ćwiertnia

Zapraszamy *** KABARET NOWAKI *** 23.03.2019 *** godz. 16:00 *** Sala WDK w Osieku***

nowaki plakat(4)

Kabaret tworzą Adrianna Borek, Kamil Piróg i Tomasz Marciniak. Połączenie energii i kreatywności tych trzech artystów tworzy zupełnie nowatorską jakość na polskiej scenie kabaretowej. Znani z wielu produkcji telewizyjnych m.in. Paranienormalni Tonight i Kabaret na żywo, gospodarze Płockich Nocy Kabaretowych oraz Polskiej Nocy Kabaretowej, uczestnicy wszystkich największych telewizyjnych festiwali kabaretowych. Ich żywiołem są jednak występy na żywo i bezpośredni kontakt z publicznością. To tu czują się jak ryby w wodzie, bawiąc widzów w sposób nieskrępowany i spontaniczny. Z chęcią podejmują się trudnej i ryzykownej rozmowy z publicznością, co przeradza się we wspólną i niepowtarzalną zabawę.

Za granicą żartu to najnowszy program Kabaretu Nowaki, w którym publiczność zostanie zabrana w daleką rozrywkową podróż. Nowaki wznoszą kabaret w zupełnie nowy, kosmiczny wręcz wymiar. Daleko za granicą tego, co znaliście dotychczas znajdziecie zupełnie nowe skecze, premierowe postacie i śmiech jakiego jeszcze nie zaznaliście.

23 marca 2019r. godz. 16:00
Sala WDK w Osieku, ul. Główna 125
Cena biletu: 60,00 zł

Bilety do nabycia w:
* Ośrodku Sportu i Rekreacji w Osieku 
   (Stadion w Osieku, ul. Główna 94)
* na stronie www.kabaretowebilety.pl

 

 

 

 

WAŻNE!!! REMONT BIBLIOTEKI!!!

Z powodu remontu
od dnia 18 lutego  2019r.

BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA

Zapraszamy Czytelników
do tymczasowego punktu bibliotecznego
SALI OSP w Osieku (ul. Główna 88),
który będzie czynny
od 4 marca 2019r.
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00-16:00

Przepraszamy za utrudnienia.

Ferie zimowe 2019 z GCKCiS – galeria zdjęć

Mroźna Grenlandia, teatr, pizza, zabawa i koty! W tych kilku słowach można streścić ferie w gminie Osiek.

W osieckiej sali WDK dzieci mogły obejrzeć przestawienie pt. „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”. W ciekawy i zabawny sposób aktorzy przestawili losy małego chłopca i jego chorego taty, którzy muszą walczyć o przetrwanie w mroźnej, niebezpiecznej krainie. Teatr „Blaszany Bębenek” poradził sobie świetnie z aranżacją opowieści, która dotyczyła niełatwego do zrozumienia dla najmłodszych tematu. Oprócz zabaw ruchowych dzieciaki śpiewały i doskonale się bawiły.

GCKCiS w Osieku już tradycyjnie podczas ferii zimowych zorganizowało wyjazd do bielskiego teatru kukiełkowego „Banialuka”. Tym razem mali osieczanie zobaczyli spektakl o krawcu Niteczce, który miał niezwykły dar – potrafił wszystko zaszyć, dzięki czemu został bohaterem, gdyż ocalił królestwo od zalania, zszywając chmury. Po spektaklu dzieci mogły wyszaleć się w Krainie Zabawy „Kropka”, gdzie do dyspozycji były trampoliny, piłki, labirynty, kolorowe kulki, drabinki, liny. Wielką atrakcją była możliwość wypieku własnoręcznie przygotowanej pizzy. Podczas drugiego wyjazdu zobaczyliśmy film animowany „Sekretny świat kotów”. Przygody szalonych futrzaków rozbawiły nas do łez, chociaż były i chwile grozy – przeżywaliśmy je wspólnie ze zwierzakami. Czas ferii upłynął nam zbyt szybko, pocieszajmy się, że niedługo wakacje.