Wszystkie wpisy, których autorem jest Kramarczyk

Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Chóru Osieczanie

Miło nam poinformować, że Prof. Piotr Gliński Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przychylił się do wniosku Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku i uhonorował Chór Osieczanie nagrodą okolicznościową z okazji 40-lecia chóru.

Nagroda finansowa wynosi 15 000 zł.

Serdecznie gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy niegasnącej energii do dalszej działalności! Niech nadchodzący czas przyniesie nowe możliwości, pomnoży sukcesy i przysporzy satysfakcji.

chór osieczanie nagroda

 

 

Rewia Gwiazd Śląskich Przebojów na Dzień Matki *** 25.05.2023** godz. 18:00*** sala WDK Osiek***

Rewia Gwiazd Śląskich Przebojów plakat Osiek

Rewia Gwiazd Śląskich Przebojów na Dzień Matki

To wyjątkowe trwające ponad 2,5 godziny wydarzenie, dedykowane szczególnie wszystkim Mamom z Okazji Ich Święta oraz po prostu wszystkim Miłośnikom świetnej muzyki, dobrej zabawy oraz szczypty humoru. Koncert odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku na sali WDK Osiek 25 maja o godzinie 18:00. Swoje przeboje wykonają: Magda, Edek Dworniczek oraz Damian Holecki, który zaprezentuje swój 90 minutowy koncert – nie zabraknie największych przebojów Artysty, które biją rekordy popularności oraz najnowszych propozycji, jak też propozycji dedykowanych specjalnie dla Mam. Całość Rewii poprowadzi Kazimierz Sas – Muzyk, Kompozytor i Prezenter, znany z Anteny Radia FEST.

Serdecznie zapraszamy!

data: 25.05.2023

godzina: 18:00

UWAGA PRZEDSPRZEDAŻ!

Do 20 kwietnia bilety w przedsprzedaży w cenie 55 zł

Od 21 kwietnia bilety w cenie 65 zł

 

Bilety do nabycia w Bibliotece Publicznej w Osieku (Budynek Urzędu Gminy ul. Główna 125 I p.), drogą telefoniczną: 33 8458 155 oraz na portalu Śląskie Przeboje:

https://www.slaskieprzeboje.pl/produkt/279/sklep-bilety-na-koncert-bilet-na-koncert-rewia-gwiazd-slaskich-przebojow-na-dzien-matki-osiek .

Więcej na temat koncertu i występujących w nim Gwiazd można przeczytać na stronie www.slaskieprzeboje.pl .

Dofinansowanie dla bibliotek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku otrzymało dofinasowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 na zadanie „Dofinasowania dla bibliotek publicznych za zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0″ w kwocie 7 000,00 zł.
Łączna wartość zadania 20 000,00 zł.

Dzięki dofinasowaniu Biblioteka w Osieku i filia w Głębowicach  wzbogaca księgozbiór o nowe publikacje zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych czytelników.

logo BN