Wszystkie wpisy, których autorem jest Kramarczyk

EDUKACYJNE PRZYSTANKI w Dolinie Karpia

EDUKACYJNE PRZYSTANKI w Dolinie Karpia – kolorowe, przyciągające uwagę, a co najważniejsze promujące Dolinę Karpia pojawiły się we wszystkich gminach Doliny Karpia. Zadanie zostało zrealizowane w ramach operacji własnej pn. „Promocja obszaru Doliny Karpia poprzez spójne oznakowanie przystanków na terenie Doliny Karpia” w ramach realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020 dla obszaru Doliny Karpia (LSR)”.

Niepowtarzalny, malowniczy krajobraz ukształtowany przez naturę i ludzkie dłonie. Zapierające dech w piersiach widoki, bogactwo przyrodnicze, liczne zbiorniki wodne, wiejski klimat, ścieżki piesze, trasy rowerowe, lasy, pagórki oraz niesamowite atrakcje turystyczne, to wszystko zamieszczone zostało na rysunkowej mapie Doliny Karpia, która znajduje się na edukacyjnych przystankach w Dolinie Karpia. Kolorowa mapa w kształcie karpia przyciąga uwagę nie tylko dzieci ale również dorosłych, ponieważ pokazuje jak atrakcyjnie można spędzić czas w Dolinie Karpia. Zaznaczono na niej m.in. obiekty historyczne, przyrodnicze oraz posiadające znak marki lokalnej Dolina Karpia czy należące do Ekomuzeum Doliny Karpia. Dzięki informacjom zawartym na mapie zarówno turyści jak i mieszkańcy Doliny Karpia mogą zapoznać się z różnorodną, bogatą i ciekawą ofertą turystyczno-edukacyjną Doliny Karpia. Zapoznanie się z informacjami zawartymi na mapie Doliny Karpia przyczyni się do wzmocnienia tożsamości lokalnej mieszkańców Doliny Karpia opartej na wykorzystaniu lokalnych zasobów kulturowych, historycznych lub przyrodniczych oraz do budowania pozytywnego wizerunku Doliny Karpia, opartego na tradycji, autentyczności i zrównoważonym rozwoju.

Zatem zapraszamy wszystkich do zapoznania się z mapą Doliny Karpia promującą ofertę turystyczną naszego obszaru!

Dolina_Karpia_MAPA_rysunkowa

Nagroda dla Zespołu Pieśni i Tańca KOTLINA

             Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński przychylił się do wniosku Wójta Gminy Osiek i uhonorował Zespół Pieśni i Tańca Kotlina z Osieka nagrodą okolicznościową w wysokości 15.000 zł. Zespół od 2011 roku działa pod patronatem Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku. Zespół tworzą amatorzy, którzy z pasją kultywują tradycje polskich tańców ludowych. Na jego repertuar składają się pieśni i tańce krakowskie, suita rzeszowska, suita lubelska, tańce narodowe oraz polka charakterystyczna. ZPT Kotlina znana jest mieszkańcom gminy i okolic ze swoich żywiołowych, pełnych temperamentu występów podczas uroczystości lokalnych. Szerszej publiczności zespół dał się poznać występując co roku na estradach Tygodnia Kultury Beskidzkiej i Targach Sztuki Ludowej w Krakowie, czy też zdobywając czołowe lokaty na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Tęcza Polska” w Polanicy Zdroju. W 2012 roku zespół wystąpił w popularnym programie telewizyjnym „Familiada”, przeznaczając wygraną na cele charytatywne. Kotlina występowała także poza granicami kraju: na Litwie, we Francji, w Bułgarii i na Ukrainie. Twórcą choreografii do większości układów był Emil Bytom, a obecnie ZPiT Kotlina pracuje pod kierunkiem Anny Kowalskiej-Wicherek. Występom towarzyszy chórek oraz kapela w tradycyjnym składzie instrumentalnym, pod kierunkiem Alicji Gębali.

Gratulujemy zaszczytnego wyróżnienia!

Życzymy kolejnych sukcesów, mając nadzieję że już wkrótce będziemy mogli podziwiać i oklaskiwać  występy zespołu.

Kotlina-1