Nagroda dla dyrygenta

DSCN6695Miło nam poinformować, że Pan Leszek Górkiewicz – dyrygent orkiestry dętej z Osieka i chóru Wrzos z Głębowic otrzymał nagrodę Starosty Oświęcimskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Leszek Górkiewicz od 1995 roku pełni funkcję dyrygenta orkiestry dętej w Osieku, a od 1991 roku kieruje działalnością chóru Wrzos z Głębowic.

Bez orkiestry dętej trudno sobie wyobrazić obchody świąt państwowych i uroczystości kościelnych. Osiecka orkiestra znana jest nie tylko mieszkańcom naszej gminy. Występowała na licznych przeglądach i konkursach, w Nowym Sączu, Więcławicach, Kozach, Ryczowie, Zatorze, Bielsku-Białej, zdobywając nagrody, wyróżnienia i uznanie publiczności.

Chór Wrzos z Głębowic, który obecnie występuje jako chór kameralny a capella,  jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. odznaczenia Zasłużony dla Kultury Polskiej.  Miłośnikom muzyki chóralnej znany jest zwłaszcza z występów, które wspaniale ożywiają wnętrza zabytkowych kościołów w Osieku i w Głębowicach.

Bogaty repertuar zespołów i oryginalne wykonania utworów to niewątpliwie zasługa pracy dyrygenta. Panu Leszkowi gratulujemy zaszczytnego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów w pracy muzycznej.

K.D.

DSCN6014 DSCN0047