Piękne czytanie… z Grażyną Bąkiewicz

Kolejna, trzynasta edycja Międzygminnego Konkursu Pięknego Czytania „O złote Usta” odbyła się w sali Domu Ludowego w Grojcu. Organizatorami konkursu byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu z/s w Grojcu, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku i Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie.

Wśród 24 uczestników konkursu (uczniów klas IV–VI) gminę Osiek reprezentowali, wyłonieni wcześniej w eliminacjach szkolnych: Katarzyna Jurczyk, Katarzyna Kusak, Karolina Luranc i Paweł Lasatowicz z ZSP Nr 1 w Osieku, Justyna Garwacka i Patrycja Stawowy z SP Nr 2 w Osieku oraz Zuzanna Frączek i Julia Sikora z ZSP w Głębowicach.

Głośno czytano opowiadania zebrane w dziele „Walka o wolność” wydane w ramach historycznej serii „Zdarzyło się w Polsce”. Autorką czytanego przez reprezentantów gmin opowiadania była pisarka dla dzieci Grażyna Bąkiewicz, która swoją obecnością uświetniła biblioteczne wydarzenie. Nagrody laureatom konkursu wręczył sekretarz UG w Oświęcimiu Robert Dziuba. Po spotkaniu autorskim z Grażyną Bąkiewicz był czas na autorskie autografy i wspólne pamiątkowe zdjęcia.

A oto laureaci tegorocznego Konkursu Pięknego Czytania:

Aleksandra Sałaciak (gmina Przeciszów) – Mistrz Pięknego Czytania,

Dominik Noga oraz Korneliusz Stolarczyk (gmina Przeciszów) – II m. ex aequo

Paweł Lasatowicz i Karolina Luranc (gmina Osiek) – III m. ex aequo

Wyróżnienia: Kinga Konik , Magdalena Szewczyk (gmina Oświęcim), Julia Sikora, Patrycja Stawowy (gmina Osiek), Nikodem Jurecki i Zofia Kabzińska (gmina Przeciszów).

Krystyna Dusik