„W życiu piękne są tylko chwile…” – Dżem i Akurat w Osieku

To były XIX Dni Osieka. GCKCiS przygotowało dla mieszkańców wiele atrakcji. Najważniejszym punktem programu były sobotni rajd rowerowy oraz koncerty zespołów – Dżemu i Akurat.

Podczas święta gminy w Osieku zawsze mamy tłumy. W rajdzie rowerowym pojechało 650 osób. A w niedzielę mieliśmy kilkutysięczną publiczność. Co przyciąga mieszkańców na plac przy Urzędzie Gminy? Atrakcje dla dzieci, ciekawe stoiska, m.in. Doliny Karpia, gdzie można zawsze spróbować osieckiego karpia – naszej dumy, różnorodna oferta gastronomiczna, loteria fantowa i występy artystów. W tym roku mogliśmy zobaczyć orkiestrę dętą z Głębowic, Abba Family, lokalny, ale legendarny zespół Fenix oraz gwiazdy Akurat i… Dżem!

Występ zespołu Akuart, mimo deszczu i chłodu, był wyjątkowo udany. Artyści z Bielska-Białej wystąpili w biało-czerwonych koszulkach, by podkreślić, że sercem i duchem wspierają reprezentację Polski na Mistrzostwach w Rosji, gdyż ich występ odbywał się w tym samym czasie, co mecz piłki nożnej. Akurat nie zawiódł osieczan, w przeciwieństwie do piłkarzy. Energiczni i zabawni z wdziękiem zagrali swoje największe przeboje Lubię mówić z tobą, Droga długa jest, Dyskoteka gra czy utwory z najnowszej płyty Nowy lepszy świat. Jeden z członków zdradził, że mieszka w Malcu i nigdy jeszcze nie grał tak blisko domu. Ulewa czekała na koniec koncertu i dokładnie wtedy ludzie szybko schronili się pod dachem budynku sali gimnastycznej, by czekać na kolejne show.

Na szczęście deszcz padał krótko, a zespół, gwiazda wieczoru, mogła wnieść swój sprzęt i przygotować się do koncertu. Dżem – legenda. Takiego koncertu chyba już w Osieku nie będzie. Panowie Maciej Balcar, Adam Otręba, Benedykt „Beno” Otręba, Jerzy Styczyński, Janusz Borzucki, Zbigniew Szczerbiński pokazali prawdziwą klasę. Nawet niebo nie odważyło się zakłócić ich występu. Nie wiadomo też kiedy przed sceną zgromadziło się tylu ludzi. Wokalista, charyzmatyczny Maciej Balcar, śpiewa w zespole już 17 lat, i choć niełatwo było zastąpić Ryśka Riedla, poradził sobie znakomicie. Usłyszeliśmy m.in. Sen o Viktorii (mimo tego nasi nie wygrali meczu z Kolumbią), Do kołyski, Wehikuł czasu, Mała Aleja Róż, Harley mój, W życiu piękne są tylko chwile, Whisky, Ty i ja. Koncert trwał dwie godziny a po muzykach nie było widać zmęczenia i choć pogoda mogła być lepsza, kilkutysięczna publiczność była zachwycona występem. Dla fanów i amatorów muzyki Dżemu przygotowano stoisko z pamiątkami. Można było zakupić koszulki, płyty i gadżety z logo zespołu.

Dżem postawił poprzeczkę bardzo wysoko. Kto będzie występował w przyszłym roku? Jak będą wyglądały XX Dni Osieka? Przekonamy się za rok!

AGH

Fotografie z koncertów: Gosia Szatan