Piękne czytanie… z Renatą Piątkowską

Kolejna edycja Konkursu Pięknego Czytania „O złote Usta” odbyła się tym razem w Grojcu, w odnowionej Sali Domu Ludowego. Organizatorami konkursu byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu z/s w Grojcu, Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku oraz Gminne Centrum Kultury w Polance Wielkiej. 

Wśród 16 uczestników konkursu  Gminę Osiek reprezentowali, wyłonieni wcześniej w eliminacjach szkolnych:  Szymon Kuźma z ZSP Nr 1 w Osieku, Nicola Mitoraj z SP Nr 2 w Osieku i Kamila Kramarczyk z ZSP w Głębowicach.

Wszystkie dzieci czytały fragmenty książki Renaty Piątkowskiej „Opowieści z piaskownicy”. Jury konkursowe w składzie: Stanisława Niedziela – pracownik MBP w Oświęcimiu, Jadwiga Szczerbowska – dyrektor OKSiR Gminy Oświęcim oraz Ewa Orzechowska – pracownik OK Brzeszcze wyłoniło mistrza czytania, którym został Filip Mendyk z Grojca. Trzy główne nagrody przypadły również Oliwii Zając z Piotrowic, Mikołajowi  Kimak z Przeciszowa oraz Nikoli Mitoraj z Osieka. Ponadto wyróżniono Martynę Handzlik z Polanki Wielkiej, Bartłomieja Puskarczyk z Włosienicy, Kamilę Kramarczyk z Głębowic i Edytę Lasek z Brzezinki.

Nagrody wręczała osobiście pisarka Renata Piątkowska, która po rozdaniu nagród spotkała się z uczestnikami konkursu oraz z klasami czwartymi grojeckiej szkoły podstawowej.

Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, co cieszy tym bardziej, że czytały dzieci z klas najmłodszych.

DSC_0110 (2)