I my Ci zagramy na skrzypeczkach Panie

koledglNiedziela Ofiarowania Pańskiego to ostatni dzień radosnych śpiewów kolęd. Chór ,,WRZOS” i Stowarzyszenie Ziemi Głębowickiej zaprosili mieszkańców na wielki koncert kolęd i pastorałek drugiego lutego2014r, który odbył się w sali WDK. Wójta Gminy Osiek reprezentował sekretarz gminy p. Andrzej Sobecki, natomiast Rada Gminy reprezentowana była przez wiceprzewodniczącego Rady Gminy Bogdana Sobeckiego i radnego Jerzego Obstarczyka.

Wystąpili: Orkiestra Młodzieżowa i Amatorska Orkiestra Dęta (obie  pod dyrekcją p. Adama Sali), dzieci przedszkolne z ZSP Głębowice (pod opieką p. Małgorzaty Lichańskiej) zaprezentowały Jasełka, zaśpiewały solistki Karolinka Obstarczyk i Zuzia Bogunia, a kółko gitarowe i chórek działające przy ZSP (pod opieką pana Jarosława Cieciaka) umilały czas gościom. popis swych Wystąpił też organizator, chór ,,WRZOS.

 Na zakończenie koncertował zespół Seven Haewen wraz z zespołem wokalnym The Hope z Czechowic-Dziedzic, funkcjonujący przy kościele pw. Wspomożenia Wiernych. Na stołach nie zabrakło dobrego ciasta, kawy, herbaty i na zamówienie wiejskiej kwaśnicy na wędzonce. Zebrani gromkimi brawami dziękowali wszystkim występującym, ale przede wszystkim zachwycającym małym aktorom.

Rozalia Ćwiertnia