KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

28 listopada w Domu Kultury w Przeciszowie odbył się Międzygminny Konkurs Pięknego Czytania „O Złote Usta 2016”.

dscn2688

To już jedenasta edycja konkursu, którego celem jest propagowanie czytelnictwa, popularyzacja literatury polskiej dla młodzieży oraz doskonalenie techniki czytania. Konkurs był adresowany do uczniów gimnazjów z gmin: Oświęcim, Osiek i Przeciszów. W zmaganiach wzięło udział 12 finalistów, którzy czytali najpiękniej w eliminacjach szkolnych.

Młodzież czytała losowo wybrane fragmenty powieści dla młodzieży autorstwa Agnieszki Tyszki pt. „Smażone tablety”. Publiczność z zainteresowaniem słuchała fragmentów powieści z życia współczesnych nastolatków.

Najlepiej czytającą okazała się Paulina Ceglarz z Gminnego Gimnazjum nr 1 w Rajsku, drugie miejsce przypadło Michałowi Kwadransowi z Gimnazjum nr 3 w Przeciszowie – Podlesiu, a trzecie miejsce ex aequo zajęli Robert Rzepka z ZSP-G nr 1 w Przeciszowie oraz Wiktoria Kowalczyk z Gminnego Gimnazjum nr 2 w Zaborzu. Wyróżnienia przypadły Oliwii Kolber z Gminnego Gimnazjum w Zaborzu, Marcinowi Adamusowi z Gimnazjum w Osieku oraz Agnieszce Jekiełek z tego samego gimnazjum.

Nagrodą były bony pieniężne do wykorzystania w jednej z oświęcimskich księgarni – wręczał je Bogdan Cuber Wójt Gminy Przeciszów.

Po zmaganiach konkursowych odbyło się spotkanie autorskie Agnieszki Tyszki z młodzieżą gimnazjum w Przeciszowie. Była to również okazja do zakupienia książek jej autorstwa i zdobycia dedykacji pisarki.