Jesienny Piknik Rodzinny – „Ziemniak w roli głównej”

Wielu mieszkańców gminy pojawiło się na naszym jesiennym pikniku rodzinnym. Animacje sportowe dla dzieci, konkursy plastyczne, tworzenie ziemniaczanych figurek, „ziemniaczane” konkursy dla rodzin na wesoło, koncert kabaretowej grupy Trzeci Oddech Kaczuchy to tylko niektóre z atrakcji towarzyszących imprezie. To pierwsza taka inicjatywa w Osieku i mamy nadzieję, że nie ostatnia. Pomimo niepewnej pogody, wszystko świetnie się udało, a ziemniaczane przysmaki, takie jak prażone, placki ziemniaczane, ziemniaki faszerowane czy frytki, przygotowane przez panie ze Stowarzyszenia Integracyjnego „Wspólna Sprawa” szybko się rozchodziły. Być może za sprawą apetycznych zapachów unoszących się nad całym obiektem?

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku zorganizowało pierwszy jesienny piknik rodzinny na terenie niedawno wybudowanego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Miejsce to wydaje się być idealnym rozwiązaniem na rodzinną imprezę. Rozległy teren z dala od głównej drogi jest nie tylko piękny i spokojny, ale również bezpieczny.

Animacje sportowe pod opieką instruktorów Dagmary Sikory i Łukasza Kasperka, oczywiście zgodne z hasłem pikniku, odbywały się „z udziałem” ziemniaków. Dzieci musiały zmierzyć się w kilku konkurencjach, były między innymi: rzut ziemniakiem do celu, slalom z ziemniakiem na rakiecie do badmintona czy skakanie w workach. W ogródku twórczym dzieci mogły puścić wodze fantazji, malując, rysując i tworząc ludziki z ziemniaków. Do dyspozycji milusińscy mieli całe zaplecze farb, kredek, pasteli, ale też ziemniaczków, szyszek, żołędzi, kasztanów i innych dekoracji, takich jak goździki czy malutkie kolorowe pianki, które umożliwiały tworzenie fantastycznych, ziemniaczanych postaci. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy. Można było spotkać małych batmanów, spidermanów, piratów, kwiatuszki, motylki, pieski, tygryski czy kotki. Każdy rysunek, malunek lub ludzik nagradzane były drobnym upominkiem. Na brak zainteresowania nie mogli również narzekać panowie Krzysztof Płonka i Adam Matuła, którzy zaprezentowali swą niesamowitą kolekcję papug.

Na scenie również wiele się działo. Pan Aleksander Piasecki z wprawą przeprowadził wszystkie rodzinne konkursy, w których głównym rekwizytem był ziemniak. Rywalizacja w tarciu ziemniaków na czas, „łowienie ziemniaków” na wędkę czy konkurs na najdłuższą obierkę dostarczały wiele radości nie tylko uczestnikom, ale również publiczności. W przerwach pomiędzy występami pani dyrektor GCKiS Krystyna Dusik przybliżała niezwykłe historie zwykłego ziemniaka.

Artyści z zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy byli pod wrażeniem naszego obiektu sportowego. Zaśpiewali kilka swoich sztandarowych utworów i rozśmieszali publiczność ciętymi żartami, parodiując obecną sytuację polityczną. Na scenie zaprezentowali się znani i lubiani Orkiestra Dęta pod dyrekcją Leszka Górkiewicza z Osieka oraz nasz chór „Osieczanie” pod dyrekcją Andrzeja Luranca.

Jesienny piknik rodzinny na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji był strzałem w dziesiątkę, dlatego postaramy się, aby w przyszłym roku zorganizować podobną imprezę.

Dziękujemy osobom, które pomogły nam zrealizować to przedsięwzięcie:

- Stowarzyszeniu Integracyjnemu „Wspólna Sprawa”,

- Stanisławowi Baścikowi i Franciszkowi Mitorajowi,

- chłopakom od nagłośnienia: Jarkowi, Michałowi i Łukaszowi :) ,

- Magdalenie Cieślik,

- Krzysztofowi Płonce i Adamowi Matule,

- Ani Gibas.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!