Miesięczne archiwum: 2019

***ZAPRASZAMY***ALICJA MAJEWSKA i WŁODZIMIERZ KORCZ***30.03.2019***godz. 18:00***Sala WDK w Osieku***

MAJEWSKA

 Beneficjent:
Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku
Operacja:
„Koncert promujący wydanie folderu i mapy gminy Osiek propagujące rybackie dziedzictwo kulturowe”
Cel operacji:
„Promowanie, zachowanie lub upowszechnianie rybackiego dziedzictwa kulturowego przez organizację koncertu, mającego na celu rozpowszechnianie folderu i mapy promocyjnej gminy Osiek do czasu złożenia wniosku o płatność.”

Operacja finansowana w ramach działania 4.2 „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”

Tylko mnie poproś do tańca…

8 marca w osieckiej sali WDK odbył się wyjątkowy koncert piosenek Anny Jantar w wykonaniu Joanny Smajdor.

Kariera Anny Jantar, matki Natalii Kukulskiej, przerwana została tragiczną śmiercią w katastrofie lotniczej podczas powrotu z trasy koncertowej. 12 marca 1980 r. zagrała swój ostatni koncert w klubie w New Jersey. Pamiętam ją, jak pięknie prezentowała się na zdjęciach i w teledyskach oglądanych w telewizji, urody i popularności zazdrościły jej wtedy wszystkie dziewczęta. Pamiętam utwory z lat 1974–1979, śpiewane też po angielsku – tak samo piękne, ale z pewnością większość z nas wolała, gdy Anna śpiewała po polsku.

W Osieku wystąpiła Joanna Smajdor, jastrzębianka, która na swoim koncie ma mnóstwo sukcesów muzycznych. Joanna zachwyciła widownię osiecką aksamitnym głosem, strojem i melodyjnymi piosenkami Anny Jantar. Joanna Smajdor jest finalistką 34. Przeglądu Piosenki Autorskiej we Wrocławiu, z powodzeniem brała też udział w programach telewizyjnych „Mam talent” i „The voice of Poland”. Na osieckiej scenie usłyszeliśmy między innymi utwory: Przetańczyć całą noc, Byłeś mym pragnieniem, Wielka dama tańczy sama, Co zrobiliśmy z tą miłością, Tylko mnie poproś do tańca, Za każdy uśmiech twój. Pani Joannie podczas koncertu towarzyszył pianista Adam Snopek. Życzenia z okazji Dnia Kobiet na zakończenie koncertu złożył wszystkim paniom wójt Marek Jasiński. Już po raz kolejny odbył się bezpłatny koncert dla pań w tym szczególnym dniu. Pozytywne jest to, że coraz więcej osób korzysta z propozycji kulturalnych Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu.

Rozalia Ćwiertnia