Miesięczne archiwum: 2017

III Jesienny Piknik Rodzinny

10 września, w niedzielne popołudnie, odbył się Jesienny Piknik Rodzinny. Także tym razem impreza była szczególna, bo cały czas świętujemy 700 lat Osieka.

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu zaprosiło mieszkańców gminy na stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie odbył się piknik, zwany potocznie świętem ziemniaka, gdyż panie ze Stowarzyszenia Integracyjnego „Wspólna Sprawa” przygotowują rokrocznie same pyszności tylko z ziemniaków. Przy najwspanialszej wrześniowej, ciepłej, lecz nieco pochmurnej pogodzie, mieszkańcy bawili się doskonale.

 Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Duże wrażenie zrobiło widowisko „Zielona wyspa pirata Pifpafa”. Młodzi osieczanie mogli zabawić się w artystów; kredki, pędzle, farby, kolorowanki i niezliczona ilość białych kartek była do ich dyspozycji. Mogli także rysować kredą na asfalcie, a przede wszystkim tworzyć ludziki z ziemniaków i warzyw.

Dla aktywnych maluchów były zabawy i konkurencje sportowe z ziemniakami w roli głównej. Za sportowe zacięcie dzieci otrzymywały drobne nagrody. Wielką frajdą były również zabawy grupowe prowadzone przez animatorki. Jeśli komuś jeszcze brakowało zabawy, mógł nadmiar energii zużyć na dmuchanej zjeżdżalni i miejscowym placu zabaw.

Dla dorosłych zaś przygotowano najpiękniejsze arie i duety operetkowe, pieśni neapolitańskie oraz piosenki z repertuaru Jana Kiepury w wykonaniu gwiazd teatrów i estrad operetkowych: Nairy Ayvazyan – sopran (Armenka) od 25 lat w Polsce, Kamila Rocha Karolczuka – tenora, obdarzonego barwą głosu, która niezmiennie porywa publiczność i Oskara Jasińskiego – tenora, laureata kilku międzynarodowych konkursów wokalnych.

Publiczność była wręcz oczarowana, artyści zaprosili widzów do krainy operetki i musicali. Śpiewali to, co szeroka publiczność najbardziej lubi, nie zabrakło przebojowych fragmentów ekscytujących, barwnych i zabawnych, nie pozbawionych wdzięku opowieści z życia wziętych. Usłyszeliśmy w ich wykonaniu arie: „Księżniczka czardasza”, „Pardon Madame”, „Tango dla pewnej kobiety”, „Przetańczyć całą noc”, „O sole mio”, „Usta milczą”, i „La Spagnolę”. Z repertuaru Jana Kiepury: „Blondynki, brunetki” i „Nino”. Artystom akompaniował kwartet smyczkowy Czortet.

Za wspaniały koncert artystom operetkowym podziękowała dyrektorka Krystyna Dusik, a na zakończenie artyści zaprosili publiczność do walca wiedeńskiego. W tany ruszyli włodarze Osieka, a także członkowie chóru Osieczanie, którzy w sam raz wrócili z występu dożynkowego z Brzeźnicy.

Bogatej ofercie artystycznej dorównywała oferta gastronomiczna. Panie ze Stowarzyszenia „Wspólna Sprawa” przygotowały świeżo pieczone ciasto drożdżowe, placki ziemniaczane o cudownym smaku, serwowały też frytki, kawę, herbatę i zimne napoje. Panowie w ogromnych garnkach na zapleczu piekli jedyne w swoim rodzaju osieckie prażone, a smakosze wiedzą, o czym piszę. Bardzo im wszystkim za pracę i poświęcony czas dziękujemy.

Do miłej zabawy przy muzyce DJ Jarka zaprosiła dyrektor Krystyna Dusik.

Do zobaczenia za rok!

Rozalia Ćwiertnia

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Fot. Katarzyna Kramarczyk