Miesięczne archiwum: 2016

Nowości wydawnicze w bibliotece!

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku wystąpiło Biblioteki Narodowej w Warszawie z wnioskiem o dotację w programie „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”.

Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, dzięki czemu biblioteki otrzymały dofinansowanie w wysokości 6.590,00 zł.

Biblioteka w Osieku i filia w Głębowicach  już udostępniają książki zakupione z wymienionej dotacji.

Projekt zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

MIKOŁAJKI – GALERIA ZDJĘĆ

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z mikołajek, w których uczestniczyły dzieci z przedszkoli z Osieka Dolnego, Osieka Górnego i Głębowic oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Maluchy obejrzały przedstawienie „Przygody Franka Bałwanka” i odebrały słodkości od samego Świętego Mikołaja. Niektóre z nich spoglądały na czerwonego przyjaciela z lekkim niepokojem, lecz po odebraniu prezentów obawy znikały i wszystkie były dzieci uśmiechnięte. Spotkanie z Mikołajem zorganizowało Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu we współpracy z Przedszkolem Publicznym.

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

28 listopada w Domu Kultury w Przeciszowie odbył się Międzygminny Konkurs Pięknego Czytania „O Złote Usta 2016”.

dscn2688

To już jedenasta edycja konkursu, którego celem jest propagowanie czytelnictwa, popularyzacja literatury polskiej dla młodzieży oraz doskonalenie techniki czytania. Konkurs był adresowany do uczniów gimnazjów z gmin: Oświęcim, Osiek i Przeciszów. W zmaganiach wzięło udział 12 finalistów, którzy czytali najpiękniej w eliminacjach szkolnych.

Młodzież czytała losowo wybrane fragmenty powieści dla młodzieży autorstwa Agnieszki Tyszki pt. „Smażone tablety”. Publiczność z zainteresowaniem słuchała fragmentów powieści z życia współczesnych nastolatków.

Najlepiej czytającą okazała się Paulina Ceglarz z Gminnego Gimnazjum nr 1 w Rajsku, drugie miejsce przypadło Michałowi Kwadransowi z Gimnazjum nr 3 w Przeciszowie – Podlesiu, a trzecie miejsce ex aequo zajęli Robert Rzepka z ZSP-G nr 1 w Przeciszowie oraz Wiktoria Kowalczyk z Gminnego Gimnazjum nr 2 w Zaborzu. Wyróżnienia przypadły Oliwii Kolber z Gminnego Gimnazjum w Zaborzu, Marcinowi Adamusowi z Gimnazjum w Osieku oraz Agnieszce Jekiełek z tego samego gimnazjum.

Nagrodą były bony pieniężne do wykorzystania w jednej z oświęcimskich księgarni – wręczał je Bogdan Cuber Wójt Gminy Przeciszów.

Po zmaganiach konkursowych odbyło się spotkanie autorskie Agnieszki Tyszki z młodzieżą gimnazjum w Przeciszowie. Była to również okazja do zakupienia książek jej autorstwa i zdobycia dedykacji pisarki.