Miesięczne archiwum: 2016

Przedszkolaki w bibliotece!

dscn2612

Końcem września i początkiem października bibliotekę odwiedzili szczególni goście. Panie z przedszkola w Górnym Osieku postanowiły pokazać maluchom najbliższą okolicę i tym sposobem, obok starego, drewnianego kościoła, Izby Regionalnej Doliny Karpia czy Urzędu Gminy, dzieci mogły odwiedzić także bibliotekę. Trzy grupy zwiedziły budynek Urzędu, w którym mieści się także Biblioteka Publiczna. Miały szansę dowiedzieć się nieco o wypożyczalni, książkach czy zobaczyć, na czym polega proces ich wypożyczania. Słuchały z zaciekawieniem i były trochę zaskoczone, kiedy uświadomiły sobie, że można wypożyczać bajki za darmo. Każde dziecko zdążyło się pochwalić, co lubi najbardziej i o czym najchętniej by poczytało. Oczywiście z pomocą rodziców i dziadków. Wszystkie dzieci podczas wizyty były bardzo grzeczne, więc otrzymały zakładki oraz książeczki do kącików czytelniczych w przedszkolu.

Tego typu spotkania są niezbędnym elementem kształcenia. Dziecko już od najmłodszych lat ma wiedzę, jak wygląda miejscowość, w której przyszło mu żyć. Takie wycieczki mają jednak nie tylko aspekt merytoryczny, poznawczy, ale dostarczają również pozytywnych emocji – dla przedszkolaków to świetna zabawa. Dla nas również!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

dscn2604 dscn2600 dscn2601 dscn2602 dscn2603 dscn2605 dscn2606

ZAPRASZAMY !!!! GIMNASTYKA LECZNICZA – ĆWICZENIA W OŚRODKU SPORTU I REKREACJI W OSIEKU od 20.10.2016 r.

GIMNASTYKA LECZNICZA –  ĆWICZENIA
W OŚRODKU SPORTU I REKREACJI W OSIEKU

Od dnia 20 października (czwartek), godz. 18.00 w OSiR w Osieku (stadion) prowadzone będą ćwiczenia lecznicze w celu:

  • profilaktyki bólu kręgosłupa,
  • poprawy funkcjonowania układu oddechowego, krążenia i innych narządów wewnętrznych,
  • wzmocnienia siły i wytrzymałości mięśniowej,
  • poprawy i utrzymania prawidłowego zakresu ruchu w stawach,
  • poprawy elastyczności i funkcjonowania stawów,
  • doskonalenia równowagi i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Ćwiczenia na matach z dużymi i małymi piłkami, z taśmami Thera-Band, z laskami gimnastycznymi.

Cennik:
Jednorazowe wejście – 9 ,00 zł
Karnet:
- 4 wejścia – 28,00 zł
- 8 wejść – 48,00 zł

Spektakl „Prawda o… zdradzie” w Teatrze Bagatela w Krakowie

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku zaprasza na wyjazd do teatru „Bagatela” na spektakl pt. „Prawda… o zdradzie” w dniu 12.11.2016 roku o godzinie 16:30.

Wyjazd  z Osieka o godzinie 14:00 (spod budynku Urzędu Gminy), po spektaklu około 18:15 dwie godziny czasu wolnego na wieczorny spacer po Krakowie. Powrót do Osieka około godziny 20.00.

Całkowity koszt wyjazdu wynosi 100 zł.

Zapisy do 15.10.2016 r. w Bibliotece Publicznej w Osieku.

Numer telefonu: 33 8458 155.

 

Prawda… o zdradzie (La Vérité)

Najlepsi aktorzy Bagateli wcielają się w role namiętnych kochanków w błyskotliwej komedii Prawda, cieszącej się od paryskiej premiery w 2011 niesłabnącą popularnością. Florian Zeller podsuwa nam niezwykle przewrotne odpowiedzi na pytanie o sensowność wszelkiej zdrady. Gdyby z dnia na dzień ludzie przestali się okłamywać, nie ostałaby się na ziemi ani jedna para. I w pewnym sensie byłby to koniec cywilizacji.

(źródło: www.bagatela.pl)