Miesięczne archiwum: 2015

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEKI

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku wystąpiło do Biblioteki Narodowej w Warszawie z wnioskiem o dotację w programie „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”.

Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, dzięki czemu biblioteki otrzymały dofinansowanie w wysokości 6.600,00 zł.

Biblioteka w Osieku i filia w Głębowicach  już udostępniają książki zakupione z wymienionej dotacji.

Projekt zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

kkk

Spotkanie z Mikołajem – Akurat tędy przejeżdżał…

3 grudnia w osieckiej sali widowiskowej pojawił się znienacka Mikołaj. Być może Święty usłyszał głosy roześmianych dzieci, które oglądały przedstawienie o niegrzecznym Januszku, i dlatego pojawił się w Osieku nieco wcześniej?

Cóż, z całą pewnością w przedświątecznym okresie jest bardzo zapracowany. Tak nam się przynajmniej tłumaczył. Nie zdążyłby przecież dostarczyć prezentów wszystkim maluchom, gdyby nie zabrał się to tego odpowiednio wcześniej. Przyniósł przedszkolakom i dzieciom w wieku przedszkolnym słodkie paczki. Oczywiście pytał je, czy były grzeczne i zgodnym chórem potwierdziły, dlatego, na szczęście, w tym roku nikt nie dostał rózgi. Opowiedziały Mikołajowi, że przedstawienie bardzo im się podobało.

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu kolejny raz zorganizowało dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy spotkanie z Mikołajem. Najpierw dzieci obejrzały teatrzyk opowiadający pouczającą historię małego Januszka, który był wielkim egoistą, ale z pomocą nowo poznanego przyjaciela zajączka udało mu się zmienić na lepsze. Przedstawienie wystawione było w dwóch turach, obejrzały je dzieci z Osieka Dolnego, Górnego i Głębowic. Tuż po spektaklu pojawił się ku uciesze wszystkich Święty Mikołaj. Każdy milusiński otrzymał paczkę ze słodyczami.

A