Miesięczne archiwum: 2015

Maluchy w bibliotece

DSCN0131

21 kwietnia 2015 bibliotekę odwiedziła grupa dzieci młodszych ze szkolnej świetlicy. Dzieciaki uważnie słuchały opowieści o funkcjonowaniu biblioteki, dowiedziały się m.in. o ilości zbiorów, posiadanych przez naszą placówkę czy o fakcie, że każdy może wypożyczać książki bezpłatnie, wystarczy tylko, że będzie miał założoną kartę. Liczba ponad dwudziestu tysięcy woluminów bardzo ich zdziwiła. Zobaczyły, czym się różni się katalog sprzed lat od współczesnego. Potem maluchy odpowiadały na przygotowane przez nas zagadki. Mali mądralińscy szybko poradzili sobie z tym trudnym zadaniem. Opiekunka, pani Beata Pacyga, odebrała podarowaną przez bibliotekę książkę dla świetlicy, a dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek.

GBP

Konkurs literacki

Biblioteka Publiczna w Osieku serdecznie zaprasza uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych oraz uczniów Gimnazjum do udziału w konkursie literackim „Opowiadanie z dreszczykiem…”

Konkurs „Opowiadanie z dreszczykiem…” ma zachęcić dzieci i młodzież do poznawania historii i kultury lokalnej. Czekamy na opowiadania kryminalne, w których wydarzenia odbywać się mają na terenie Osieka i Głębowic. Mile widziana będzie historia dotycząca interesujących obiektów i zabytków, m.in. Kopca Grunwaldzkiego, pałacu w Osieku czy głębowickich „ruin”, lecz jednocześnie może dotyczyć innych ciekawych bądź zagadkowych miejsc, zlokalizowanych na terenie naszej gminy.

Ważnym dla nas kryterium oceny będzie samodzielność. Specjalnie powołana komisja konkursowa będzie zwracała szczególną uwagę na realizm postaci i wydarzeń, wiarygodność motywów i rozwiązania, logikę metod i wykrywania oraz na konstrukcję elementu zagadki. Oprócz tego ocenione zostaną klarowność prowadzenia narracji, budowanie nastroju, błyskotliwość oraz oczywiście kompozycja utworu i poprawność językowa.

Zgodnie z warunkami uczestnictwa w konkursie wybierzemy prace, które zostaną nagrodzone bądź wyróżnione.

Tutaj znajdą Państwo regulamin.

Serdecznie zapraszamy!

GBP

Cudeńka z wełny

DSCN0104

Techniki tworzenia dzianiny, nowe materiały i inspiracje do twórczej pracy – to wszystko można było zobaczyć i  własnoręcznie wykonać 15 kwietnia w domu kultury w Głębowicach. Przedstawiciele firmy „Pasmasz” z Bielska-Białej przeprowadzili kurs filcowania na sucho i na mokro. Uczestniczki zapoznały się z techniką zdobienia tkanin i wykonały ozdoby na świąteczny  stół, bombki, pisanki, broszki, korale.

GBP

 

Finisaż Cecylii Szadkowskiej

Pani Cecylia Szadkowska po zakończeniu pracy zawodowej zajęła się rękodziełem. Początkowo przedmiotem jej  zainteresowania były ozdoby szydełkowe i decupage. W 2011 r. skupiła się na malarstwie, uczęszczając na warsztaty malarskie prowadzone przez p. Mieczysława Jakuczka w Salezjańskim Centrum w Oświęcimiu. Motywem większości jej obrazów są pejzaże, zarówno górskie, jak i nadmorskie. Jak mówi malarka, wiąże się to z jej zainteresowaniami: turystyką i podróżami. Od 2014 r. jest członkinią RSTK „Grupa na Zamku” w Oświęcimiu.

13 kwietnia mieliśmy okazję uczestniczyć w finisażu pani Cecylii, która urzekła nas swoją energią i pasją, z jaką opowiadała o początkach i przebiegu prac twórczych. Oprócz obrazów można było obejrzeć inne prace artystki, między innymi zabawki, ozdoby choinkowe, maski weneckie, pisanki wykonane różnymi technikami. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze przy domowych wypiekach i tradycyjnej kawie, przyjaciele pani Cecylii oraz sympatycy ze Stowarzyszenia Integracyjnego Wspólna Sprawa z zainteresowaniem oglądali jej wystawę.

GBP

ZAPYTANIE OFERTOWE – „Obsługa gastronomiczna podczas Dni Osieka 27 – 28 czerwca 2015 r.

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do składania ofert na obsługę gastronomiczną podczas Dni Osieka, które odbędą się 27 – 28 czerwca 2015 r. przy Urzędzie Gminy w Osieku, ul. Główna 125, 32-608 Osiek k/Oświęcimia

 W przypadku zainteresowania naszą ofertą oczekujemy:

  1. Zapewnienie minimum 10 kompletów biesiadnych (ławek i stołów) z odpowiednią ilością parasoli do ustawienia w ogródku gastronomicznym,
  2. Przygotowanie i sprzedaż potraw z grilla (kiełbaski, kaszanka, szaszłyki, steki itp.)i innych potraw plenerowych (np. typu fast food),
  3. Minimum 3 dystrybutorów z piwem (z wyłączeniem opakowań szklanych) oraz  stoiska z napojami chłodzącymi,
  4. Zapewnienie bezpłatnych posiłków i napoi na rzecz organizatora w ilości 150 szt. (wydawanych na bloczki opieczętowane przez  GCKCiS)
  5. Zapewnienie ciepłego posiłku (np. grochówka, gulasz  w miskach steropianowych+ napój) dla uczestników Rodzinnego Rajdu Rowerowego (około 600 porcji).

Na dystrybucję  produktów, o których mowa w pkt. 2 i 3 wybrany Oferent otrzyma od organizatora wyłączność.

Organizator zastrzega możliwość ustawienia stoisk z artykułami bądź potrawami nie wymienionymi w pkt. 2 i 3 (np. popcorn, wata cukrowa, gofry, lody gałkowe).

Wybrany oferent ponosi pełną odpowiedzialność z tytułu świadczonych usług i zobowiązany jest:

- utrzymać ład i porządek na terenie użytkowanym przez wszystkie stoiska,
- posiadać niezbędne pozwolenia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie swojej działalności.

Oferta powinna zawierać:

- proponowaną wysokość opłaty na działalność statutową  GCKCiS w Osieku,
- proponowana cenę posiłku dla uczestników Rajdu,
- cennik obowiązujący podczas imprezy produktów takich jak: kiełbasa, kaszanka, karkówka, piwo lane 0,5 l,
- specyfikację obsługi imprezy (menu, ilość dystrybutorów do piwa, ilość miejsc siedzących)
- informację o doświadczeniach w organizowaniu i obsłudze tego typu imprez,
- oświadczenie oferenta o zapoznaniu się z terenem imprezy oraz rozmieszczeniem poszczególnych stanowisk handlowych,
- zapotrzebowanie na energię elektryczną,
- dane osoby uprawnionej do kontaktu.

W przypadku wygrania oferty zobowiązany jest do wykupienia koncesji na sprzedaż piwa w Urzędzie Gminy w Osieku.

Oferty należy składać do dnia 30 kwietnia 2015 r. osobiście w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku, ul. Główna 94 lub pocztą elektroniczną na e-mail: centrumkultury@osiek.pl,

 Informacje na temat zapytania ofertowego można uzyskać pod nr 33/4841888.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY