Miesięczne archiwum: 2013

95 lat niepodległej Polski

niepodlGłówne uroczystości Święta Niepodległości tradycyjne rozpoczęły się od złożenia kwiatów przez władze Gminy Osiek i członka zarządu powiatu  pod tablicą upamiętniającą męczeńską śmierć bohatera II wojny światowej, obecnie patrona naszego Gimnazjum,Kazka Jędrzejowskiego.  Przy dźwiękach orkiestry osieckiej pod dyrekcją p. Leszka Górkiewicza ulicą Kościelną przemaszerowano do kościoła na mszę dziękczynną za Ojczyznę odprawioną przez proboszcza ks. Bogusława Wądrzyka i wikariusza ks. Krzysztofa Kozioła.
Ksiądz proboszcz podczas mszy powitał władze Osieka, poczty sztandarowe: strażaków, górników, ludowców, myśliwych, pszczelarzy, młodzieży szkolnej szkół Gminy Osiek i orkiestrę dętą, która uświetniła mszę świętą, zaproszonych przez organizatorów gości i wszystkich mieszkańców biorących udział w uroczystościach. Uroczystości kościelne zakończyło wspólne odśpiewanie pieśni „Boże, coś Polskę”.

Czytaj dalej

Wyjazd do teatru

teatr_bagatelaGminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Osieku organizuje wyjazd do teatru Bagatela w Krakowie na spektakl komediowy „Carmen Bella Donna”.
Wyjazd 21 listopada o godzinie 17.00, koszt wyjazdu 85,00 zł (bilet wstępu, przejazd, ubezpieczenie). Zapisy w Gminnej Bibliotece Publicznej, telefon 33 8458 155

”Niezwykle atrakcyjna autorka poczytnych książek kucharskich, Carmen, uważa, iż „na miłość i na szampana nigdy nie jest za późno”. Żyje wg doskonale działającego schematu: „mężczyzn co dwa lata trzeba utylizować”. Dniem morderstwa, a zarazem dniem początku nowego romansu, jest zawsze sylwester – tym razem jednak cały plan może wziąć w łeb, gdyż córka Carmen wraca przed czasem do domu, za nią zaś przybywa narzeczony o konserwatywnych poglądach, a za nim jego jeszcze bardziej konserwatywny ojciec. W dodatku kandydat na nowego kochanka może wcale nie być tym, za kogo się podaje, a na ścianie wciąż wisi portret męża Carmen.”